• Dili ve Kuru Değiştir
  • Tercih Ayarları
    Yükselen/düşen rengi
    Başlangıç-Bitiş zamanı değişim yüzdesi
Gate Blog

Kripto haberlerine ve içgörülerine Açılan Kapınız

Gate.io Blog Tarihin En Büyük Airdropu Gelebilir: Metamask Yakında Bir Token Başlatacak

Tarihin En Büyük Airdropu Gelebilir: Metamask Yakında Bir Token Başlatacak

18 March 12:531. 15 Mart'ta ConsenSys CEO'su Joseph Lubin bir röportajda MetaMask'ın yakında DAO'yu kuracağını ve aynı anda tokenları piyasaya süreceğini söyledi.
2. Yeni MetaMask DAO, MetaMask'in yönetimine doğrudan katılmayacak, ancak MetaMask'in güncellemesini finanse edecek ve "kademeli olarak merkeziyetsizliği gerçekleştirecek".
3. Metamask, şu anda Ethereum'daki en popüler varlık cüzdanıdır ve aynı zamanda Ethereum'un DeFi projelerinin ana girişidir.
4. Bu yılın Ocak ayında, MetaMask'ın aylık aktif kullanıcıları (MAU), bir çeyrekte %42'lik bir artışı temsil eden 30 milyonu aştı.


5 ödül puanı almak için formu doldurun→


Merakla beklenen MetaMask airdrop gerçekten geliyor olabilir. MetaMask, DAO'yu kurmak ve tokenları başlatmak üzere. Airdrop için onaylandıktan sonra, kripto para birimi tarihinin en büyüğü olabilir.
15 Mart'ta Ethereum kripto cüzdan uygulaması MetaMask geliştiricisi ConsenSys, şirketin Temasek, SoftBank Vision Fund 2 ve Microsoft gibi bir dizi kurumun katılımıyla toplam 450 milyon ABD doları tutarındaki dördüncü finansman turunu tamamladığını duyurdu. Geçen yıl Kasım ayında 200 milyon ABD doları tutarındaki üçüncü finansman turunun tamamlanmasının ardından, dördüncü tur finansman da şirketin değerini 7 milyar ABD dolarının üzerine çıkardı. ConsenSys CEO'su Joseph Lubin, böylesine büyük ölçekli bir finansmanın tamamlandığını duyurduktan hemen sonra, aynı gün yaptığı bir röportajda MetaMask'ın yakında DAO'yu kuracağını ve aynı anda tokenları piyasaya süreceğini söyledi.

Kaynak: Twitter@ConsenSys

Ethereum PoS anlaşmasına döndüğünde daha fazla Ethereum'u kontrol etmek için ConsenSys'in bu finansman turunda elde edilen tüm fonları ETH'ye çevireceği bildiriliyor. Ayrıca ConsenSys, dünya çapında 600'den fazla yeni çalışanı işe alacak ve Ethereum ekolojik planının geliştirilmesini hızlandıracak. Bu token sayısında MetaMask, ABD düzenleyicilerinin gereksinimlerini karşılamak için daha dikkatli olacaktır. Yeni MetaMask DAO, MetaMask yönetimine doğrudan katılmayacak, ancak MetaMask güncellemelerini finanse edecek ve "yavaş yavaş merkeziyetsizliği elde edecek". DAO ve tokenlerin belirli lansman zamanı açıklanmadı.

MetaMask gibi cüzdan uygulamaları, Web 3.0 ve DeFi ekolojisinde önemli bir özel konuma sahiptir. ConsenSys'in yaptığı açıklamada, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar NFT'yi basmak ve toplamak, DAO'ya katılmak ve DeFi protokolüne katılmak için MetaMask'a güveniyor. DeFi'nin popülaritesi ile ilgili destekleyici temel ayarlar giderek daha önemli hale geliyor. Metamask, Ethereum'daki en popüler varlık cüzdanıdır ve aynı zamanda Ethereum DeFi projesinin ana girişidir.


4 Ekim 2020'de MetaMask, kullanıcıların kripto para birimlerini mümkün olan en düşük ağ maliyetiyle doğrudan cüzdanlarında değiştirmelerine olanak tanıyan kendi DEX toplama hizmeti MetaMask Swap işlevini de başlattı. MetaMask Swap, kullanıcılara kolaylık sağlarken, normal DEX'ten biraz daha yüksek olan %0.875'lik bir işlem ücreti almaktadır. Bu işlev, her ay MetaMask'a on milyonlarca dolarlık bir işlem ücreti geliri getiriyor. Bu yılın Ocak ayında, MetaMask'ın aylık aktif kullanıcıları (MAU), bir çeyrekte %42'lik bir artışı temsil eden 30 milyonu aştı.


Metamask Airdrop Gelebilir2020'de MetaMask airdrop'u hakkında tartışmalar oldu. Daha önce, Uniswap dahil olmak üzere çok sayıda merkezi olmayan proje, tokenları başlatırken projenin ilk kullanıcılarını airdrop yoluyla ödüllendirirken, ENS ve dYdX gibi yüksek ödüllü birkaç airdrop güçlü bir ilgi uyandırdı. Tüm toplumda FOMO duyarlılığı. Bu nedenle, metamask'ın tokenları piyasaya sürmek üzere olduğu haberi, şüphesiz insanların metamask airdrop'ları hayal gücünü yeniden alevlendirdi. Peki MetaMask ile etkileşim nasıl tamamlanır?

MetaMask kullanmanın ilk adımı uygun uygulama sürümünü seçmektir. Şu anda, bir çevrimiçi cüzdan uygulaması olarak MetaMask, bir tarayıcı eklenti sürümü ve bir mobil Uygulama sürümü başlattı. MetaMask'ın tarayıcı eklenti sürümü, Firefox tarayıcısını ve Chrome, Brave, Edge vb. gibi çekirdek olarak Chromium'a sahip çeşitli tarayıcıları destekler. Mobil sürüm hem IOS hem de Android'i destekler. Burada örnek olarak Brave tarayıcısında MetaMask'i alıyoruz.


Eklentiyi başarıyla yükledikten sonra, kullanıcıların kendi cüzdan adreslerini oluşturmaları, hesap şifresi belirlemeleri ve cüzdan anımsatıcılarını kopyalamaları gerekir. Bir cüzdan adresi, genel anahtar ve özel anahtar olarak ikiye ayrılabilir. Genel anahtar, adres defterindeki adres gibidir ve özel anahtar, kapının anahtarıdır. Cüzdan anımsatıcıları, uygun bir bellek ve kayıt biçimi olan özel anahtara göre hesaplanır. Bu nedenle, özel anahtarınızı saklamaya özellikle dikkat etmeniz gerekir. Kağıda kopyalamak ve düzgün bir şekilde saklamak en iyisidir.

Adres yapılandırması tamamlandıktan sonra cüzdan, varsayılan olarak Ethereum ana ağı ve dört test ağı ile yapılandırılmıştır. Test ağının musluk web sitesinde test jetonları, test aktarımı, işlem ve diğer işlevleri alabilirsiniz. Ropsten test ağının musluk web sitesi: https://faucet.egorfine.com/. Ayrıca kullanıcılar Polygon ve Arbitrum gibi blockchain ağlarını kendileri de yapılandırabilirler. Ethereum'un ana ağıyla karşılaştırıldığında işlem hızı daha hızlı ve gaz ücreti daha düşük.


Varlık sayfasına girdikten sonra, token satın alma, transfer ve Swap dahil olmak üzere cüzdanın üç ana işlevini görebilirsiniz. Swap, yukarıda bahsedilen Dex toplama hizmetidir. Etkileşimi daha düşük bir işlem ücreti karşılığında tamamlamak için Poligon ağına geçtikten sonra Swap işlevine girebilirsiniz.SonuçGelecekte MetaMask ekolojisini genişletmeye ve Polkadot, Solana ve diğer zincirlere geçmeye devam edebilir.

Projenin son derece yüksek kullanıcı ve işlem sayısı nedeniyle MetaMakes, cüzdanda tutulan sayıların toplam değer eşiği, MetaMask Swap üzerindeki işlem hacmi eşiği vb. Airdrop için belirli bir eşik belirleyebilir. Gelecekteki airdrop gerçekten var mı veya katılma fırsatı var mı, MetaMask kullanmayı öğrenmek, DeFi dünyasına girmek ve Web 3.0'ın geleceğini kucaklamak için gerekli bir bilet.Yazar: Gate.io Gözlemci: Ashley H. Çevirmen: Joy Z.
Feragatname:
* Bu yazı sadece gözlemcilerin görüşlerini yansıtmakta olup herhangi bir yatırım önerisi niteliği taşımamaktadır.
*Gate.io bu makalenin tüm haklarını saklı tutar. Gate.io'ya atıfta bulunulması koşuluyla makalenin yeniden yayınlanmasına izin verilecektir. Diğer tüm durumlarda, telif hakkı ihlali nedeniyle yasal işlem yapılacaktır.
Şansınızı Kutusundan Çıkarın ve $6666 Ödül Kazanın
Hemen Kaydol
Hemen 20 Puanı alın
Yeni Kullanıcıya Özel: Puanları hemen talep etmek için 2 adımı tamamlayın!

🔑 Gate TR hesabı açın

👨‍💼 24 saat içinde KYC (Müşterini Tanı) işlemlerini tamamlayın

🎁 Puan Ödüllerini Alın

Hemen Alın
Dil ve bölge
kur

Dil ve bölgeyi seçin

Gate.TR'ye mi gideceksiniz?
Gate.TR artık aktif.
Tıklayıp Gate.TR'ye gidebilir veya Gate TR'da kalabilirsiniz.