• Dili ve Kuru Değiştir
 • Tercih Ayarları
  Yükselen/düşen rengi
  Başlangıç-Bitiş zamanı değişim yüzdesi
Gate Blog

Kripto haberlerine ve içgörülerine Açılan Kapınız

Gate.io Blog Bu kış mevsiminde kripto kariyerine başlamak

Bu kış mevsiminde kripto kariyerine başlamak

08 November 16:01


 • Kripto kışı, fiyatların daraldığı ve uzun süre düşük kaldığı ve kaosun önceden haber verilmeksizin piyasaya yayılabileceği zamandır.

 • Birçok kripto ve blok zinciri şirketi, bu kış 5.000'den fazla iş kaybıyla önemli kayıplar ve işten çıkarmalar yaşadı.

 • İşten çıkarmaların ve gerilemelerin kasvetli resmine rağmen, bazı kripto firmaları mevcut kış aylarında bile önemli gelirlere sahip ve bazı işler de sağlandı.

 • Bu kışın ortasında bir kripto kariyerine başlamak korkaklara göre değil çünkü daha üstün bir taahhüt, bu alanda uzun vadeli ve tatmin edici başarı için önemli bir avantajdır.Giriş
cnbc.com


Kripto kışı, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Kripto para biriminin devasa inişli çıkışlı döngüleri, özellikle endüstrinin kapısında ayaklarını bulmak isteyenler için oldukça endişe verici olabilir. İki yıllık eşi görülmemiş coşkunun ardından endüstri "kış" a geldi. Spekülasyon, benimsenmeyi geride bıraktığından ve ardından geri çekildiğinden, döngüsel bir düşüşün blok zinciri sektörünün özelliği olduğu kanıtlandı. Endüstrinin pazar patlaması sırasında, kripto para birimlerine ve blok zincirlere odaklanan akademik programlar çoğaldı. Harika bir kripto kariyeri her zaman üniversiteyi gerektirmez, ancak çoğu insan için en kesin ilk adımdır. Ve yaz boyunca manşetlere konu olan bir işten çıkarma dalgasıyla birlikte, teknoloji işlerinde daha geniş bir zayıflık belirtisi var. Kalkınan bir kripto kariyeri uzmanı, sektöre girme kararını ikinci kez tahmin etmek isteyebilirken, bazı gümüş astarlar var. Gerçek anlamda, bu hakim koşullarda bir kariyer planlarken bilinmesi gereken şeyler var.Kripto kışı nedir?
"Kripto kışı" terimi büyük olasılıkla "Game of Thrones"dan türetilmiştir. Stark Evi'nin dizideki sloganı "Kış Geliyor" idi. Westeros'ta uzun vadeli çatışmaların her an patlayabileceğine dair bir uyarı olarak yorumlandı. Benzer şekilde, kripto piyasası uzun bir kargaşa döneminde olabilir. Bu deneme süresi boyunca, tetikte olmaya ve herhangi bir uyarıda bulunmadan piyasayı kasıp kavuran kaosa hazırlıklı olmaya ihtiyaç vardır. Kripto kışı, fiyatların daraldığı ve uzun bir süre düşük kaldığı zamandır.

Kripto para birimlerinin daha iyi zamanları oldu. Kripto piyasasının öncüsü olan Bitcoin (BTC), şu anda Kasım 2021'deki en yüksek seviyesinden %65 düşüşle 20.000 dolar civarında işlem görüyor. Baskı altında olan sadece Bitcoin değil. Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) dahil olmak üzere diğer büyük altcoinler, bugüne kadar %59'dan fazla düşüş yaşadı. Bu ters rüzgarlar kripto-verse boyunca hissedildi. Dünyanın ilk kripto para birimi ETF'si ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO), bugüne kadar %58'den fazla düşüş yaşadı. Zaten uzmanlar tarafından bir sonraki "kripto kışı" olarak anılıyor. Ocak 2018'den Aralık 2020'ye kadar, önceki kripto kışı yaklaşık üç yıl sürdü. Geriye dönüp bakıldığında, kripto para biriminin bu kadar uzun bir daralma döneminden tekrar sağ çıkıp çıkamayacağına dair endişeler var.
Kripto kışı ve iş kaybı
Bu kış acı çeken tek şey kriptolar ve dijital varlıklar değil. Kripto ürünlerinin arkasındaki insanlar ve işletmeler de zor zamanlar yaşıyor. Birçok kripto ve blockchain şirketi önemli kayıplar ve işten çıkarmalar yaşadı. 19 Ağustos'ta kripto borç veren Hodlnaut, işgücünün %80'inin işten çıkarıldığını duyurdu. Platformunda kripto ticaretine izin veren Robinhood (HOOD), Nisan ayındaki daha önceki %8'lik işten çıkarmaların kripto çöküşünü ve genel ayı piyasasını açıklamak için yetersiz olduğunu iddia ederek Ağustos ayında çalışanlarının %23'ünü işten çıkardı. Temmuz ayında, önde gelen NFT pazarı OpenSea, işgücünü %20 oranında azalttı. Bu, platformundaki ticaretin Mayıs ayındaki en yüksek seviyesinden %99 düşmesinden sonra geldi.

Halka açık şirketler bağışık değildir. Dünyanın halka açık tek kripto borsası olan Coinbase (COIN), Haziran ayında işgücünün yaklaşık %18'ini işten çıkardı ve hisse fiyatı bugüne kadar %75 düştü.

Sektördeki işgücünün artan bu düşüşü, kışın bu ölümünde kripto kariyerine başlamak isteyen biri için şüphesiz endişe ve endişe yaratacaktır.

Kripto kışı, sektörde bir kariyere başlamayı engellememelidir.
blockchain-council


İşten çıkarmaların ve gerilemelerin kasvetli resmine rağmen, bazı kripto firmaları mevcut kış aylarında bile önemli gelirlere sahip. Birçoğu, daha geniş çapta benimsemeye çalışırken yatırımcı fonlarına da güveniyor. Şu anda sektörde yaşanan kaynak yalınlığı, kısmen bu fonların giderek kıt hale gelmesinden kaynaklanmaktadır. Bu kıtlık, kriptodaki mevcut iş düşüşünün iki şekilde sona erebileceği anlamına geliyor: yatırım devam ediyor veya müşterilerden daha fazla gelir akacak.

Kripto para birimi hala önemli bir gelecek fırsatı olarak görülüyor, bu nedenle yatırım, önceki boğa piyasasının zirvesinden daha yavaş da olsa gelmeye devam ediyor. Ve hala mevcut işler var.

Ayrıca, kış çöküşü sırasında kripto nişinde kariyer yapmanın bazı avantajları vardır. Başlangıçta kripto para biriminin yüzey heyecanına çekilen birçok kişi onu terk etme eğilimindedir. Daha az Super Bowl reklamı ve Paris Hilton onayı olduğu için bu, kripto endüstrisinin daha yüksek ilke ve hedeflerine ilgi duyanlar için daha fazla fırsat sağlayabilir. Finansal içerme ve gözetim kapitalizminin ortadan kaldırılmasını içerebilir.

Bu daha göze çarpan taahhütler, aynı zamanda, sahada uzun vadeli ve tatmin edici başarı için önemli bir avantajdır. Plan yapmak için temel bir temel, içine bakmak olabilir.

Bu nedenle, bu iklimde bir kripto kariyerine başlama becerilerini öğrenmek bazı nedenlerden dolayı boşuna olmayacaktır:


 1. Sizi bir kripto kariyerine sokacak beceriler, diğer teknoloji alanlarına kolayca aktarılabilir.

 2. Sektörle ilgili teknik veya teknik olmayan kurslar almış olan herkes, hemen hemen tüm diğer ekosistemlerde iyi iş olanaklarına sahip olacaktır.

 3. Çoğu alanda olduğu gibi kriptoda da bir do, daha fazla serbest çalışma fırsatı yaratarak kariyerin ilk aşamalarını kolaylaştırabilir.Kışın bu ölümünde kripto kariyerine nasıl başlanır?
Bu ölü kışta bir kripto kariyeri yaratmanın birçok yolu var. Birincisi, endüstride teknik ve teknik olmayan roller vardır ve bu bölümlere dayalı özel rehberlik vardır. Ancak, farklı işlevler ve alanlar arasında kesişen noktalara bir göz atalım:

 1. Sektöre aşina olun: Hızla gelişen kripto endüstrisi hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekiyor. Sektör hakkında bilgi sahibi olmak, uygun olacağınız alanı görmenizi sağlayacaktır.

 2. Kripto paranın temel kurallarını öğrenin: Kripto para dünyasına girmek istiyor ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, bir akademi veya enstitü aracılığıyla bir kripto temelleri kursuna kayıt olabilirsiniz. Kurs, çeşitli kripto para birimleri ve bunları çalıştıran borsalar hakkında uygulamalı deneyim sağlayacaktır. Kriptonun temel kurallarına aşina olduğunuzda, anlık piyasa şoklarından caymazsınız.

 3. Mevcut ve yeni ortaya çıkan işler hakkında bilgi edinin: Mevcut ve yeni ortaya çıkan meslekler hakkında bilgi edinmek, kripto dünyasında becerilerinizi farklı dikeyler arasında nasıl transfer edeceğiniz konusunda size bir ufuk açacaktır.

 4. Kariyerinizi ilerletmek için insanlarla iletişim kurun: Sosyal medya platformlarında, başlamanıza yardımcı olacak birkaç topluluk bulunur. LinkedIn, popüler kripto ve blok zinciri işlerini bulmak için başka bir sosyal ağ sitesidir. Kripto topluluklarının bir parçası olarak kripto ekosistemi hakkında bilgi edindikten sonra projeleri bağımsız olarak sürdürmek konusunda kendinize güveneceksiniz. Bu üyelik, bu alanda başarı şansınızı artırabilir. Kendinizi benzer düşünen insanların yerine ne kadar çok koyarsanız, kariyeriniz o kadar iyi başlayacaktır. Bir akıl hocası bulmak ve başarı hikayelerinizi paylaşmak, yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacaktır.

 5. Takım çalışması: Bu alanda sıklıkla küçük gruplar halinde çalışacaksınız. Kariyerinizin hızla ilerlemesini istiyorsanız, nasıl iyi bir takım arkadaşı olunacağını anlamalısınız.

 6. İletişim: Uzak işler oldukça standart olsa da, projelerinizin başarılı olmasını istiyorsanız ekip arkadaşlarınızla düzenli olarak iletişim kurmalısınız. Başkalarıyla paylaşmaya istekli olmak çok önemlidir.

 7. Yaratıcılık: Blok zinciri endüstrisindeki temel beceriler genel olarak sabit bilimden gelse de, kripto para biriminde düzenli olarak yeni fikirler ortaya çıkıyor. Bu kavramlar ancak yaratıcılığın bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Alışılmışın dışında düşünmeye istekli olmak bu alanda faydalı olabilir..Sonuç
Kripto kariyerine kışın başlamak korkaklara göre değil. Daha üstün taahhütler, sahada uzun vadeli ve tatmin edici başarı için önemli bir avantajdır. Plan yapmanın temeli, içine bakmak olabilir. Ve bu, kripto endüstrisinde bir kariyere başlama kararınızı etkileyebilir. Kriptoda iş arayanlar kendilerini yatırımcı olarak görmelidir. Gerçek inananlar olmasaydı, hiç kimse bu gerileme sırasında kriptoya yatırım yapmazdı. Sorunları çözen yeni bir şey yaratmaktan psikolojik faydalar elde ederler. Bu, Goldman'da çalışsaydınız, sahip olamayacağınız önemli bir motivasyon kaynağı.
Yazar: Gate.io Gözlemci: M. Olatunji

Sorumluluk Reddi:

* Bu yazı sadece gözlemcilerin görüşlerini yansıtmakta olup herhangi bir yatırım önerisi niteliği taşımamaktadır.

*Gate.io bu makalenin tüm haklarını saklı tutar. Gate.io'ya atıfta bulunulması koşuluyla makalenin yeniden yayınlanmasına izin verilecektir. Diğer tüm durumlarda, telif hakkı ihlali nedeniyle yasal işlem yapılacaktır.BTC/USDT + 2.07%
ETH/USDT + 1.94%
GT/USDT + 4.13%
Şansınızı Kutusundan Çıkarın ve $6666 Ödül Kazanın
Hemen Kaydol
Hemen 20 Puanı alın
Yeni Kullanıcıya Özel: Puanları hemen talep etmek için 2 adımı tamamlayın!

🔑 Gate TR hesabı açın

👨‍💼 24 saat içinde KYC (Müşterini Tanı) işlemlerini tamamlayın

🎁 Puan Ödüllerini Alın

Hemen Alın
Dil ve bölge
kur

Dil ve bölgeyi seçin

Gate.TR'ye mi gideceksiniz?
Gate.TR artık aktif.
Tıklayıp Gate.TR'ye gidebilir veya Gate TR'da kalabilirsiniz.