• Dili ve Kuru Değiştir
  • Tercih Ayarları
    Yükselen/düşen rengi
    Başlangıç-Bitiş zamanı değişim yüzdesi
Gate Blog

Kripto haberlerine ve içgörülerine Açılan Kapınız

Gate.io Blog Piyasa Trendi|Ethereum %19 Arttı, Dogecoin Elon Musk-Twitter Anlaşmasını İmzalamak İçin Hareket Ettiğinde Ani Yükselişe Geçti

Piyasa Trendi|Ethereum %19 Arttı, Dogecoin Elon Musk-Twitter Anlaşmasını İmzalamak İçin Hareket Ettiğinde Ani Yükselişe Geçti

28 October 15:00Uluslararası makroekonomik aşamayı tehlikeye sokan, haftalarca süren bir ayı piyasasının ardından, kripto para piyasası nihayet her varlığı etkileyen çalkantılı düşüş sarmalından toparlanıyor gibi görünüyor. Bu dramatik toparlanma döneminde, Ethereum son yedi gün içinde %19'luk bir değerleme büyümesine tanık oldu ve bu da onu 1.500 dolar eşiğini sıkıca kavramaya ve 1.584.05 dolar gibi yüksek seviyelere ulaşmasına yol açtı. Bu yükseliş hissi, piyasanın en sevilen mem parası DOGE dahil olmak üzere bir dizi başka varlığa da yayıldı. Elon Musk'ın anlaşmayı kapatmak için harekete geçtiği gün geçtikçe yoğunlaşan sözde Twitter alımıyla birlikte, Musk'ın anlaşma hakkında daha fazla bilgi vermesiyle DOGE, bir gecede dramatik bir artışla %13 arttı.


Bununla birlikte, makro verilerden kurumsal tarafa geçen Coinbase CEO'su Brian Armstrong, merkezi olmayan finans alanında düzenlemenin rolü hakkındaki görüşlerini doğruladı. DeFi'nin düzenleyici aşırı erişimden korunması gerektiğine inanan Armstrong, çeşitli Amerikan politikacılarının merkezi olmayan finans alanında düzenleyici netlik arama girişimlerini olumlu bir şekilde kabul etti, ancak bu netliğin alanın genel olarak ademi merkeziyetçiliğini ihlal etmemesi şartıyla.


Önümüzdeki hafta boyunca, diğer piyasalar küresel makroekonomik faktörlerin ışığında düşmeye devam ederken, bu yükseliş momentumunun ortaya çıkacağı ve kripto para piyasasına bir miktar kaldıraç sağlayacağı tespit edilebilir. Ethereum'un ivmesini artırmaya devam etmesi ve yeni bir destek bölgesi oluşturması muhtemeldir.


Benzer şekilde, Elon Musk Twitter ile anlaşmayı kapatmak için hareket ederken, özellikle anlaşma yakın gelecekte çözülürse, DOGE'nin toparlanmaya devam etmesi muhtemeldir. Ek olarak, Brian Armstrong'un DeFi alanındaki düzenlemenin geleceğine ilişkin açıklamaları, daha geniş kripto para birimi topluluğu içinde, merkezi olmayan finansın geleceğinde düzenlemenin rolüyle ilgili daha fazla tartışmaya yol açabilir.Ethereum Rallileri %19 seviyesinde

Birleşmeyi takip eden haftaları, balinaların toplu bir satış düzenlemesi ve korku ve açgözlülük endeksi piyasanın 'aşırı korku' durumunda olduğunu doğrulamasıyla kademeli olarak değer kaybetmekle geçirdikten sonra, Ethereum'un azalan düşüş sarmalının aceleci bir yükselişin ardından sona erdiği görülüyor. Tek başına bir haftada, Ethereum %19 arttı ve hacimde muazzam artışlara tanık oldu.


Ethereum'un, saatlik ETH/USD grafiğinde gösterilen 1.560 dolara yakın dirençle büyük bir sözleşme üçgeninin oluşumunun ortasında 100 saatlik hareketli ortalamasının üzerinde işlem gördüğü görülüyor. Bu, 1.560$ ve 1.580$ üzerinde net bir hareket olması koşuluyla paritenin bir kez daha toparlanabileceğine işaret ediyor.


Bu ivme devam ederse, Ethereum bir kez daha yükseliş bölgesine girebilir ve 2.000 $ eşiğine doğru mücadele ediyor olabilir.

ETH için 7 Günlük Fiyat Görünümü. Kaynak: CoinmarketcapElon Musk Twitter Anlaşmasını İmzalarken Dogecoin Ani Yükseldi

Kendini kötü şöhretli 'Doge Baba' ilan eden Elon Musk, aylarca Twitter'ı satın almak için harcadı ve bu da fırtınalı bir 'yapmayacaklar' iş ilişkisine yol açtı. Bununla birlikte, Twitter, Musk'ın vaatlerine boyun eğdikten ve Musk, Twitter genel merkezini kalıcı olarak ziyaret ettikten sonra, parite sonunda iş anlaşmasının sonuna yaklaşmış gibi görünüyor. Bunu daha da pekiştirmek için Musk, anlaşmayı önümüzdeki Cuma gününe kadar tamamlamayı planladığını açıkça belirtti.


Musk, Twitter genel merkezine yaptığı ziyareti onaylayan bir tweet attıktan sonra, Dogecoin topluluğu içinde bir çılgınlığı ateşledi ve kripto paranın 24 saat boyunca %13'lük etkileyici bir ralli görmesine yol açtı. Bu, Musk'ın tweet'ler aracılığıyla 'Twitter Blue' (aylık 3 dolarlık bir sub__script__ion hizmeti) adlı yeni bir özelliğin sub__script__ion satın alanlara kimlik doğrulama onay işaretleri verebileceğini, ancak potansiyel olarak DOGE'de ödenebileceğini söylemesinin ışığında geliyor.


Bu, Dogecoin topluluğu içinde Musk'ın platformu satın alması halinde DOGE'nin daha fazla benimsenme potansiyeline ilişkin tartışmaları alevlendirdi. Bununla birlikte, anlaşma imzalanıncaya ve Musk, platform için resmi planlarını açıklayana kadar, Dogecoin'in benimsenmesinin geleceği spekülatif olmaya devam ediyor.

DOGE İçin 7 Günlük Fiyat Görüntülemesi. Kaynak: CoinMarketCapCoinbase CEO'su DeFi'nin Düzenleyici Aşırı Erişimden Korunması Gerektiğine İnanıyor

İnkar edilemez, Amerikan kripto para birimleri düzenlemesi büyük ölçüde yoğunlaşıyor. İster genel tartışma yoluyla, isterse Ethereum ve Ripple gibilerine yönelik yoğun baskılar yoluyla olsun, ABD ve Batı dünyasında kripto para birimlerinin ve merkezi olmayan finansın durumu belirsizliğini koruyor.


Eski, mevcut Coinbase CEO'su Brian Armstrong'un kamuoyu tarafından kabul edilmesinde, merkezi olmayan finans için düzenleyici netlik için çabalayan hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi politikacılar hakkındaki olumlu görüşlerini dile getirdi. Bu ABD'li senatörler ve politikacılar, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'nu (CFTC) yeni bir varlık sınıfı olan "dijital emtialar" uygulayarak kripto spot piyasalarını düzenleme konusunda yetkilendirecek bir mevzuatın oluşturulması için baskı yapıyorlar. Ancak Armstrong, aynı zamanda, merkezi olmayan finansın, bu gelişen finans dünyasının merkezi olmayan ahlakını korumanın bir aracı olarak "düzenleyici aşırı erişimden" arınmış olması gerektiğine inandığını da ifade etti.


Armstrong, yatırımcılara koruma sağladığı ve verimli ve faydalı finansal ürünler sağlamayı ve yasa dışı faaliyetlerde bulunmamayı amaçlayan protokoller için eşit bir oyun alanı sağladığı için mantıklı kripto düzenlemesinin bir ulusal güvenlik sorunu olduğunu belirtti. Armstrong şunları söyledi: “ABD, şu anda büyük ölçüde açık denizde üretilen yarı iletkenleri ve 5G'yi kaçırdı. Kripto para biriminin de offshore olmasını göze alamaz (bu arada, her ülke için aynı).'.


Kripto endüstrisindeki daha büyük isimlerin, bu finansal piyasada hala bir ademi merkeziyetçilik görünümünü koruyan makul ve proaktif düzenleyici netliğe desteklerini ifade etmek için öne çıkmasıyla, kripto para birimleri için umut verici ve umut verici bir gelecek ortaya çıkabilir.

Coinbase. Kaynak: Business Insider

Yazar: Gate.io Araştırmacı: Matthew Webster-Dowsing Çevirmen: Baturalp B.

* Bu yazı sadece araştırmacının görüşlerini yansıtmakta olup herhangi bir yatırım önerisi niteliği taşımamaktadır.

*Gate.io bu makalenin tüm haklarını saklı tutar. Gate.io'ya atıfta bulunulması koşuluyla makalenin yeniden yayınlanmasına izin verilecektir. Diğer tüm durumlarda, telif hakkı ihlali nedeniyle yasal işlem yapılacaktır.


Şansınızı Kutusundan Çıkarın ve $6666 Ödül Kazanın
Hemen Kaydol
Hemen 20 Puanı alın
Yeni Kullanıcıya Özel: Puanları hemen talep etmek için 2 adımı tamamlayın!

🔑 Gate TR hesabı açın

👨‍💼 24 saat içinde KYC (Müşterini Tanı) işlemlerini tamamlayın

🎁 Puan Ödüllerini Alın

Hemen Alın
Dil ve bölge
kur

Dil ve bölgeyi seçin

Gate.TR'ye mi gideceksiniz?
Gate.TR artık aktif.
Tıklayıp Gate.TR'ye gidebilir veya Gate TR'da kalabilirsiniz.