• Dili ve Kuru Değiştir
  • Tercih Ayarları
    Yükselen/düşen rengi
    Başlangıç-Bitiş zamanı değişim yüzdesi
Gate Blog

Kripto haberlerine ve içgörülerine Açılan Kapınız

Gate.io Blog Kısa Vadeli Kripto Yatırımı İçin En İyi 8 İpucu

Kısa Vadeli Kripto Yatırımı İçin En İyi 8 İpucu

25 October 18:05


[TL; DR]

Kısa vadeli bir kripto yatırımı, yatırımcıların karlarını bir yıldan kısa sürede elde ettikleri bir yatırımdır.

Alım satım, kısa vadeli kripto yatırımının ana türüdür.

Başarılı bir tüccar olmak için bir yatırımcı net bir plana sahip olmalı ve portföyünü çeşitlendirmelidir.

Çoklu zaman çerçevesi analizi, kişinin ticaret yapmak istediği döneme odaklanmadan önce kripto para biriminin performansını daha yüksek zaman dilimlerinde analiz etmeyi içerir.


Giriş


Kripto para sektörüne yatırım yapmak, yatırımın türüne göre değişen getiriler getirir. Örneğin, verim çiftçiliğine yatırım yapmak ve staking yapmak, yılda %1 ile %30 arasında bir getiri sağlayabilir. Öte yandan, kripto para alım satımı, alım satım başına %1 ila %10 arasında bir getiri sağlayabilir. Verim çiftçiliği, stake etme ve likidite sağlama, uzun vadeli yatırım örnekleridir. Ancak ticaret bir tür kısa vadeli yatırımdır. Bu makale kripto para ticareti için en iyi 8 ipucunu içermektedir.

Kısa vadeli yatırıma karşı uzun vadeli yatırım

İnsanların kripto sektöründe yaptıkları yatırımlar kısa vadeli ve uzun vadeli olarak sınıflandırılmaktadır. Uzun vadeli kripto yatırımı, fiyatının zamanla artacağı umuduyla bir kripto para birimine yatırım yapmayı içerir. Yatırımcılar bir yıl sonra yatırım getirilerini almayı bekliyor.

Candlesticks- Binanceacademy

Aksine, kısa vadeli yatırım, yatırımcıların fonlarını bir saat, bir gün, bir hafta veya birkaç ay gibi kısa bir sürede geri almayı bekleyen bir kripto para birimine koymalarını içerir. Kripto sektöründe, kısa vadeli yatırımlar genellikle yatırım getirisinin bir yıldan kısa sürede gerçekleştiği kripto para birimlerinin ticaretini ifade eder..

Alım Satım (Trading) Türleri

Swing ticareti, günlük ticaret, scalping ve pozisyon ticareti gibi çeşitli ticaret türleri vardır..

Günlük alım satım: Adından da anlaşılacağı gibi, tüccarlar aynı gün içinde pozisyonlarına girip çıkarlar. Bu nedenle, varlığın fiyat hareketine bağlı olarak pozisyonlarını birkaç dakika veya saat tutarlar. Amaçları, gün boyunca biriken küçük karlar elde etmektir.

Scalping: Bu, traderların 15 dakika veya 1 saat gibi çok kısa bir süre içinde kripto paraları alıp sattığı kısa vadeli bir ticaret stratejisidir. Tüccarların amacı gün içindeki küçük fiyat hareketlerinden kar elde etmektir.

Swing trading: Bu durumda, tüccarlar pozisyonlarını bir günden fazla tutarlar. Aslında, işlemler birkaç gün veya hafta boyunca açık kalabilir. Bu nedenle, tüccarlar varlıkların fiyat hareketlerini sıklıkla izlemezler. Bunun yerine, fiyatlardaki büyük artışlardan ve düşüşlerden yararlanırlar.Nasıl başarılı bir trader olunur?


Ticaret, kripto para birimlerine yatırım yapmanın başlıca kısa vadeli yöntemi olduğundan, başarılı kripto para ticareti için önemli ipuçlarına odaklanalım.

Kripto holdinginizi çeşitlendirin

Farklı riskleri olduğu için çeşitli kripto para birimlerine yatırım yapmak akıllıca olacaktır. Çeşitlendirilmiş bir portföyünüz olduğunda, bazı kripto para birimlerinin fiyatları düşerse, bazılarının iyi performans göstereceği anlamına gelir. Farklı türlerdeki kripto para birimleriyle ticaret yapmanız gerekebilir. Örneğin, oyun, meta veri deposu ve SocialFi sektörleri için hizmet belirteçlerine yatırım yapabilirsiniz. BNB, ETH ve BTC gibi ilk on kripto para biriminden bazılarının ticaretini yapmak da önemlidir.

Net bir alım satım planınız olsun

Uygun bir ticaret planı, riskleri azaltmanıza yardımcı olur. Plan, ticarete giriş ve çıkış noktalarının nasıl belirleneceği, ticaret başına miktar, zararı durdur ve kar al gibi kilit hususları kapsamalıdır. Çoğunlukla, bir ticaret planı, kayıplara yol açabilecek dürtüsel kararlar vermenizi engeller.

Alım Satımda otomasyonu kullanın

Otomasyon, iyi konumlandırılmış işlemleri gerçekleştirmenize izin verdiği için ticaret denkleminin bir parçasıdır. Bu, algoritmik ticaret için ticaret botlarının ve yazılımlarının kullanılmasını içerir. Otomatik alım satımı kullanmanın iyi yanı, duygularınız tarafından kontrol edilmemeniz ve önyargılı kararlar vermeniz için daha az şansınız olmasıdır. Bu nedenle, işlemler güncel fiyat hareketlerine ve bilimsel tahminlere dayanmaktadır. Örneğin, Gate.io'da otomatik kopya ticaretine sahip olabilirsiniz.

Kopya trading bot- Gate.io


Güvenilir ticaret kurulumlarından yararlanın

Bir ticarete girmeden önce uygun ticaret koşullarının bulunduğundan emin olun. Kullandığınız çeşitli teknik araçlar ve fiyat hareketleri, iyi ticari giriş veya çıkış noktalarını belirtmelidir. Teknik göstergeler, grafik kalıpları ve destek ve direnç seviyeleri, en iyi ticaret kurulumlarını belirlemenize yardımcı olur. Bu nedenle, bu unsurlar hakkındaki bilginiz, ticaret kazanmanıza veya kayıpları en aza indirmenize yardımcı olabilir.

Gözünüz güvenilir alım satım tetikleyicilerinde olsun

Belirli bir grafik deseni veya gösterge sinyali göründüğünde bir ticaret tetikleyicisi oluşur. Örneğin, pin çubuğu gibi bir fiyat hareketi unsuru tarafından desteklenen bir golden cross veya MACD boğa ayrışması varsa, bir tüccar bir ticarete girebilir. Tetikleyici ayrıca, tüccarın pozisyonun büyüklüğünü ve zararı durdur veya kârı nereye koyacağını belirlemesine yardımcı olur.

Uygun risk yönetimi uygulayın

Kripto alım satımı, fiyat oynaklığından ve değişen makroekonomik değişkenlerden kaynaklanan risklere sahiptir. Bu nedenle, bir tüccar bu risklere karşı korunma önlemleri almalıdır. Örneğin, bir tüccar, yatırımının küçük bir bölümünü tek bir ticarette kullanmalıdır. Bir vuruş kuralı, işlem başına toplam tutarınızın %1 ila %2'sine yatırım yapmaktır. Bunun nedeni, bir ticaret zarar ederse; bir yere yatırım yapmak için hala daha fazla paranız var. Zararı durdur ve kar al emirleri ayrıca sizi yatırımınızın çoğunu kaybetmekten veya getirilerinizi en üst düzeye çıkarmaktan korur.

Çoklu zaman çerçevesi analizini kullanın

Çoklu zaman çerçevesi analizi, daha yüksek zaman çerçeveleri kullanarak bir kripto para biriminin performansını analiz etmeye başladığınız anlamına gelir. Bu, bir kripto para biriminin performansının tam bir resmini elde etmenizi sağlar. Örneğin 1 günlük zaman diliminde işlem yapıyorsanız; önce 1 aylık ve 1 haftalık zaman dilimlerini kullanarak kripto para biriminin performansını değerlendirirsiniz. Varlık üç zaman diliminde iyi performans gösteriyorsa, bir ticarete girersiniz. Ayrıca, işlemden çıkmadan önce bu zaman dilimlerinde kripto para biriminin performansını kontrol edin.

Alım Satım Stratejinizi basit tutun

Alım Satım Stratejinizi basit tutmak için varlığın fiyat hareketinin yanında birkaç gösterge kullanmalısınız. Bazı tüccarlar, yalnızca ticaret kararları vermek için fiyat hareketini kullanmayı tercih eder. Bunun nedeni, birçok teknik analiz göstergesinin kullanılmasının kafanızı karıştırabilecek çelişkili sinyaller üretebilmesidir. Bir seferde bir veya iki gösterge kullanmak akıllıca olacaktır. Ancak, varlığın fiyat hareketi ile birlikte destek ve direnç seviyelerini, trend çizgilerini ve arz ve talep bölgelerini kullanmak çok önemlidir.

Alım Satım yaparken birkaç gösterge kullanma- Gate.io


Sonuç

Özetle, kısa vadeli yatırım ile bir yıldan daha kısa sürede geri dönüş elde edersiniz. Kripto sektöründe ticaret, kilit kısa vadeli yatırım fırsatıdır. Bu nedenle, kripto tüccarları kazanan işlemlerini artırmak ve kayıpları en aza indirmek için belirli şekillerde davranmalıdır. Örneğin, portföylerini çeşitlendirmeli, çoklu zaman çerçevesi analizi kullanmalı ve uygun risk yönetimi önlemleri almalıdırlar.


Yazar: Gate.io Araştırmacısı Mashell C., Çevirmen: Baturalp Balcı

Bu makale sadece araştırmacının görüşlerini temsil etmekte olup herhangi bir yatırım önerisi niteliği taşımamaktadır.

Gate.io bu makalenin tüm haklarını saklı tutar. Gate.io'ya atıfta bulunulması koşuluyla makalenin yeniden yayınlanmasına izin verilecektir. Her durumda, telif hakkı ihlali nedeniyle yasal işlem yapılacaktır.


BTC/USDT + 2.54%
ETH/USDT + 2.97%
GT/USDT + 4.88%
Şansınızı Kutusundan Çıkarın ve $6666 Ödül Kazanın
Hemen Kaydol
Hemen 20 Puanı alın
Yeni Kullanıcıya Özel: Puanları hemen talep etmek için 2 adımı tamamlayın!

🔑 Gate TR hesabı açın

👨‍💼 24 saat içinde KYC (Müşterini Tanı) işlemlerini tamamlayın

🎁 Puan Ödüllerini Alın

Hemen Alın
Dil ve bölge
kur

Dil ve bölgeyi seçin

Gate.TR'ye mi gideceksiniz?
Gate.TR artık aktif.
Tıklayıp Gate.TR'ye gidebilir veya Gate TR'da kalabilirsiniz.